Skip to content Skip to footer

Wiertarka słupowa – jakie jest jej zastosowanie?

Jak dokonać obróbki takich materiałów jak metal czy szkło? Potrzeba do tego odpowiednich urządzeń, które zapewnią precyzję i dokładność, a przy tym również wydajność – w innym przypadku zakład produkcyjny czy warsztat może być narażony na dodatkowe i niepotrzebne koszty. Jak sprawdzi się do tego celu wiertarka słupowa?

Jakie właściwości posiada wiertarka słupowa?

Wiertarki słupowe to specjalistyczne urządzenia, które mogą różnić się swoimi parametrami, dlatego należy dobierać je adekwatnie do potrzeb określonego warsztatu. Ich głównym celem jest przede wszystkim obróbka takich materiałów jak metal, szkło czy tworzywa sztuczne. Jako, że są to trudne materiały w obróbce, to niezwykle ważna jest także ich wydajność oraz precyzja.

Urządzenia te umożliwiają wiercenie, przewiercanie, rozwiercanie i gwintowanie. Można z nimi pracować zarówno na dużych, jak i małych elementach. W sprzedaży dostępne są wiertarki słupowe różniące się także dodatkowym wyposażeniem.

Wydajne wiertarki nie tylko do pracy jednostkowej

Praca w zakładzie produkcyjnym czy warsztacie będzie wydajna tylko wtedy, gdy stosowane urządzenia będą mogły sprawnie pracować przez długi czas i adekwatnie do potrzeb. Dlatego wiertarka słupowa może pracować zarówno jednostkowo, jak i w sposób powtarzalny, a to gwarancja sprawnej i szybkiej produkcji większych serii odpowiednio obrobionych elementów metalowych czy szklanych.

W zależności od rodzaju mają one zastosowanie w różnych warsztatach i zakładach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaopatrzyć się w odpowiednią wiertarkę także do przydomowego warsztatu – na domowe potrzeby nie trzeba wybierać urządzenia o największej mocy.

Rodzaje wiertarek słupowych

Wiertarki słupowe mogą różnić się swoją mocą, co jest istotne dla pracy na różnej twardości materiałach. Nie mniej ważna w tej kwestii jest także prędkość obrotowa. Im szerszy zakres obrotów w urządzeniu, tym sprawniejsze wiercenie w materiałach odznaczających się nawet wysoką twardością.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze tego rodzaju wiertarki? Istotna jest także jej maksymalna średnica wiercenia. Tylko właściwie dobrane pod względem parametrów urządzenie, gwarantuje sprawną, precyzyjną oraz wydajną pracę w każdym zakładzie.

Wiertarki słupowe znajdziesz w ofercie TOP Poręba