Skip to content Skip to footer

3 zabiegi na korektę podbródka

Medycyna estetyczna znajduje rozwiązania na niemalże każdy z estetycznych problemów. Przy pomocy wielu zapewnianych przez nią zabiegów możliwa staje się efektywna korekta podbródka. Owal twarzy ulega modyfikacji lub wyszczupleniu, a czasem wręcz dochodzi do całkowitego usunięcia nadmiaru skóry występującej w okolicy linii żuchwy.

Kwas hialuronowy

Wolumetria twarzy od lat w dużej mierze jest skoncentrowana właśnie na efektywnym wykorzystaniu kwasu hialuronowego. W celu korekty podróbka wprowadza się go pod skórę, co ciekawe zwykle wcale nie bezpośrednio w okolice podróbka, a w miejscu występowania kości jarzmowych – pomiędzy kości a występująca nad nimi strukturę łącznotkankową.

Poprzez delikatne wypchnięcie tej części twarzy dochodzi do automatycznego podniesienia jej dolnej okolicy. Kwas działa niczym taka dźwignia. Drugi podbródek znika, skóra staje się napięta, a owal wyraźnie się poprawia.

Kriolipoliza

Kojarzona głównie z likwidowaniem nadmiernej tkanki tłuszczowej, a dokładnie jej wyrażaniem (w kriolipolizie skórę poddaje się działaniu bardzo niskich temperatur) może okazać się całkiem sprytnym rozwiązaniem na problemy z drugim podbródkiem. Zabieg w tym przypadku staje się takim zastępstwem dla liposukcji, która tez oczywiście działa, ale jednak jest zabiegiem inwazyjnym, wymagającym długiej rekonwalescencji i niosącym ze sobą pewne zagrożenia.

W kriolipolizie chodzi o to, by usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej, która może osadzić się nie tylko na brzuchu czy bioderkach, ale również i w dolnej części twarzy. Korekta podbródka to efekt wysmuklenia i wyszczuplenia buzi. Zabieg umożliwia redukcje nadmiaru tłuszczu nawet o połowę.

Metoda HIFU

Ostatnia z popularniejszych metod medycyny estetycznej na korektę podbródka to zabieg HIFU, będący nowoczesną technologią ukierunkowaną na dwuwymiarowe działanie – lifting oraz redukcję tłuszczu. Technika wykorzystuje właściwości fal dźwiękowych, które poprzez oddziaływanie na skórę są w stanie stymulować różne zmiany.

Metoda jest bardzo bezpieczna, albowiem w jej trakcie nie dochodzi do uszkodzenia czy jakiegokolwiek naruszenia powierzchni skóry. Taka korekta podbródka sprawdzi się w szczególności u tych, którzy z różnych powodów nie mogą skorzystać z bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki