Skip to content Skip to footer

Jak wybrać ręcznik?

Ręczniki bawełniane są miękkie, przytulne, funkcjonalne, mogą też być niezwykle dekoracyjne. W zależności od wybranego koloru mogą stanowić świetne akcenty zarówno w łazience, jak i toalecie dla gości. Nawet zwykła łazienka może stać się oazą wellness, kiedy wyposażymy ją w dobrej jakości ręczniki. Można je umieścić na krawędzi wanny, na drewnianej półce lub w stylowym koszu.

Wszechstronne ręczniki bawełniane

Ręczniki bawełniane dostępne są w szerokiej gamie kolorów, kształtów i rozmiarów. To niezastąpieni towarzysze codziennej pielęgnacji ciała. Pochłaniają wilgoć, taką jak woda, pot i są dobrze tolerowane przez skórę. Są również idealne do osuszania dłoni i twarzy.

Ręczniki służą nie tylko do higieny osobistej. W zależności od potrzeb mogą być również używane do czyszczenia powierzchni, do pielęgnacji podłóg, jako podkładki pochłaniające wilgoć w łóżku lub na kanapie, w podróży. Pełnią też rolę czysto dekoracyjną. Ręcznik idealnie nadaje się na prezent. Atrakcyjny zestaw ręczników bawełnianych to bardzo dobry prezent na nowe mieszkanie.

Ręczniki wykonane z różnych materiałów

Świat ręczników charakteryzuje się niezwykłą różnorodnością. Niezależnie od tego, czy są małe, średnie czy duże, czy są gładkie, kolorowe lub stylowe — kreatywność producentów naprawdę nie ma granic, jeśli chodzi o ręczniki. Jeśli chodzi o dobór materiałów, konsumenci dbający o jakość mają dziś bardzo wysokie standardy.

Ręczniki klasyczne są zazwyczaj wykonane z wysokogatunkowej bawełny. Są zazwyczaj dość grubo tkane i dlatego charakteryzują się wysoką chłonnością. Dodatkowym plusem nowoczesnych ręczników bawełnianych jest ich niezwykła trwałość. Ponadto wyróżniają się wyjątkową łatwością pielęgnacji. Wystarczy je wyprać w pralce w 60 stopniach.

Szczególnie poszukiwane są ręczniki z bawełny organicznej, które w miarę możliwości zostały wyprodukowane bez szkodliwych substancji. Dzięki temu są idealne dla alergików, małych dzieci i niemowląt. Miękkie włókna i wysoce chłonne struktury sprawiają, że ​​ręczniki tego typu są tak popularne. Należy jednak zauważyć, że należy je prać w przyjaznych dla środowiska detergentach. Tylko wtedy ich znakomita jakość utrzyma się przez wiele lat.

Popularne ręczniki lniane

Jeśli szukasz ręczników przyjaznych dla skóry, niestrzępiących się, odpornych na rozdarcia i łatwych w pielęgnacji, kup ręczniki lniane. Naturalny materiał jest przyjemny i idealnie stymuluje krążenie krwi.

Doświadczenie pokazuje, że ręczniki wykonane z materiałów mieszanych, takich jak mieszanka bawełny i poliamidu lub z domieszką poliestru, schną szybciej niż ręczniki wykonane z czystej bawełny. To sprawia, że ​​są bardzo popularne wśród osób uprawiających sport.

Ręczniki wykonane z mikrofibry są bardzo delikatne w dotyku, chłonne i stosunkowo szybko schną. Charakteryzują się właściwościami antybakteryjnymi. Niezwykle szybko wchłaniają wilgoć, nie dając bakteriom szansy na rozwój.

Ręczniki bawełniane znajdziesz w ofercie Vege Home