Skip to content Skip to footer

Gdzie można zastosować ścianki szklane loftowe?

Przeszklone ściany kiedyś kojarzyły się z wyłącznie z przestrzeniami biurowymi, gdzie przełożeni mogli przez transparentną taflę podglądać pracę swoich podwładnych. Dziś ścianki szklane loftowe w stylu hal fabrycznych z Łodzi czy Żyrardowa uwiodły architektów prywatnych apartamentów i lokali usługowych.

Klimatycznie za szkłem

Lubimy element tajemnicy, a taki właśnie wprowadzają ścianki szklane loftowe, zainstalowane w restauracjach. Takie wnętrze, oddzielone na kilka stref przyczyni się do tego, że w lokalu będzie bardziej kameralnie, ale z drugiej strony jedząc tam pozostaniemy częścią dużego lokalu, subtelnie podglądając przez szyby pozostałe stoliki.

A przecież klienci restauracji czy kawiarni przychodzą do nich nie tylko by dobrze zjeść, ale także delektować się przebywaniem we wnętrzach, które zostały urządzone z dobrym smakiem.

Przejrzyste zasady

Ścianki szklane loftowe pojawiają się także w biurowcach, zastępując szarozielone tafle matowych szyb, tak modne do niedawna w wielkich korporacjach. W przeciwieństwie do swoich poprzedniczek loftowe szybki nadają pomieszczeniom biurowym niepowtarzalny klimat, w którym praca staje się prawdziwą przyjemnością.

Dodatkowo przeszklenia w firmach mają także charakter symboliczny, spójny z prowadzoną przez przedsiębiorstwa polityką fair play. Stanowią bowiem jasny sygnał dla pracowników i klientów – jesteśmy otwarci i nie mamy przed Wami nic do ukrycia!

Mój dom, mój loft

Loftowe ścianki z czarnymi ramkami coraz częściej można także zobaczyć w prywatnych domach. Stanowią one alternatywę dla karton gipsu i ścian z cegły i betonu. Wyodrębniając bowiem dodatkowe pomieszczenia wcale nie musimy odcinać naturalnego źródła światła i optycznie kurczyć przestrzeni.

Ścianki szklane loftowe łączą bowiem potrzebę posiadania dużej, otwartej przestrzeni i wydzielenia osobnych, wyciszonych pomieszczeń, takich jak gabinet, sypialnia czy pokój dziecięcy. I co równie a nawet bardziej ważne, jedna loftowa ściana dodaje prywatnym rezydencjom niepowtarzalnego uroku. Mieszkanie w stylu loft z industrialnymi przeszkleniami nie pozostanie obojętne w oczach każdego z naszych gości.

Niezależnie od tego, czy styl loft zastosujemy we wnętrzach usługowych, biurowych czy domowych, koniecznie wzbogaćmy go o modne ścianki ze szkła!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Esglas