Skip to content Skip to footer

Na czym polega snorkeling?

Snorkeling jest to taka forma nurkowania, którą może uprawiać każdy, bez względu na wiek i płeć oraz na umiejętności pływackie. Jest to aktywność idealna dla osób, które boją się zanurzyć całą głowę pod wodę. Podczas uprawiania snorkelingu twarz i oczy pozostają suche, a osoba porusza się na wodzie bez wspomagania lub na desce czy z rękawkami.

Maska do snorkelingu – na co zwrócić szczególną uwagę?

W masce do snorkelingu bardzo ważny jest kąt widzenia. Im większy, tym lepszy. Jest to istotne, ponieważ właściwy kąt widzenia umożliwi obserwowanie pięknych widoków pod wodą.
Inną istotną cechą, na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie maski, jest kołnierz maski do nurkowania, dzięki czemu swobodnie będzie przepuszczać światło. W sprzedaży dostępne są modele z silikonowym kołnierzem, w kolorze czarnym lub przezroczystym. Te ostatnie cieszą się większym powodzeniem, natomiast czarne są znacznie trwalsze.
Kupując maskę do snorkelingu warto zwrócić uwagę na parowanie. Dostępne są już w sprzedaży takie maski, które mają wbudowane systemy wymiany powietrza. Działają one w ten sposób, że powietrze zaciągane fajką od góry jest wydmuchiwane poprzez zaworek znajdujący się na wysokości ust.

Jak dopasować maskę do snorkelingu do twarzy?

Maska do snorkelingu musi być prawidłowo dopasowana do kształtu twarzy. Jest to bardzo ważne, ponieważ ma ogromny wpływ na komfort pływania . Odpowiednio dobrana maska przylega gładko do twarzy i nigdzie nie uwiera.
Maska do snorkelingu, która jest luźna i opada nie będzie dobra do uprawiania tego rodzaju sportu i powodować może dyskomfort.

Rodzaje masek do snorkelingu

Na rynku dostępne są maski tradycyjne albo pełnotwarzowe. Model tradycyjny wymaga użycia fajki, a jego konstrukcja jest bardzo prosta. Tradycyjna maska ustanowi całość wraz z fajką i nie ma potrzeby jej regulowania. System odprowadzania wody odbywa się przy pomocy silikonowych zaworów, a mocne dmuchnięcie usuwa wodę i zapewnia dalsze, swobodne oddychanie.
Maski pełnotwarzowe do snorkelingu mają duże pole widzenia i komfort pływania. W maskach tego typu kołnierz obejmuje całą twarz nie powodując ucisku okolicy oczu. Natomiast fajka jest zintegrowana z całością, nie wymaga trzymania ustnika.

Maski do snorkelingu znajdziesz w ofercie divezone.pl