Skip to content Skip to footer

Porąbka – idealne miejsce na wypoczynek

Bałtyk i Tatry to najczęściej wybierany przez Polaków kierunek w okresie urlopowym. Panują tam nie tylko tłumy i zgiełk, ale także horrendalnie wysokie ceny. Nie wszystkim takie warunki wypoczynku odpowiadają i poszukują znacznie spokojniejszych miejsc. Im polecamy Porąbkę.

Porąbka – dlaczego warto?

Porąbka to wieś położona w województwie śląskim u podnóża Beskidu Małego. Ze wszystkich stron otoczona jest niezbyt wysokimi szczytami porośniętymi pięknymi lasami. To idealne miejsce dla osób, które preferują aktywny wypoczynek.

Z Porąbki prowadzą liczne szlaki turystyki pieszej i rowerowej, które nie są trudne nawet dla amatorów. Na wycieczkę można wybrać się nawet z dziećmi, to dobry sposób na zarażenie ich miłością do gór.

Na brak atrakcji nie będą narzekali także miłośnicy wypoczynku nad wodą. Znajdujące się w pobliżu jeziora Międzybrodzkie i Żywieckie (sztuczne zbiorniki na Sole) zapewniają strzeżone plaże, wypożyczalnie rowerków wodnych, kajaków, łódek. Na rekordowe wyniki mogą liczyć także wędkarze.

W mniej upalne dni można zwiedzać okoliczne atrakcje. Do największych zaliczana jest zapora wodna zaprojektowana przez pierwszego prezydenta II RP, Gabriela Narutowicza. Równie interesująca jest elektrownia szczytowo-pompowa na górze Żar. Zwiedzić można także miejscowy kościół i kaplicę, ruiny zamku Wołek z XIV w. oraz podziwiać rozłożysty Dąb Wolności.

Poręba atrakcyjna jest także zimą. Dla miłośników narciarstwa przygotowano trasy narciarskie do biegania oraz trasy zjazdowe na górze Żor.

Porąbka noclegi tanie

Porąbka to mała miejscowość, ale o bardzo dobrze przygotowanej infrastrukturze turystycznej. Na gości czekają liczne lokale gastronomiczne, stadion sportowy oraz bogata oferta noclegowa.

Porąbka noclegi oferuje w różnym standardzie i w różnych cenach. Luksusowe apartamenty można zarezerwować w hotelu Kozubnik, którego początki sięgają czasów PRL. Wczasowicze mają do wyboru także liczne apartamenty w domach prywatnych zlokalizowanych na terenie całej wsi. Ich ceny zależą od standardu oraz okresu wynajmu.

Noclegi porąbka i okolice to także bogata oferta gospodarstw agroturystycznych, które zapewniają gościom zdrowe posiłki oraz dania regionalne.

Poręba to miejscowość, która oferuje turystom wypoczynek na łonie natury, w spokoju i ciszy, równocześnie zapewnia wysoki standard pobytu i wiele atrakcji.