Skip to content Skip to footer

Co charakteryzuje druk sublimacyjny?

Coraz prężniej rozwijająca się branża sublimacja druk sprawia, że za sprawą zamówienia możemy otrzymać dowolną grafikę odwzorowaną na większości dostępnych produktów pokroju: ubrań, kubków, oraz materiałów wykonanych z aluminium.

Ile utrzymuje się nadruk sublimacyjny?

Charakterystyczne dla tego rodzaju druku jest to, że jest on bardzo trwały, ponieważ barwnik z graficznego wzoru wsiąka w materiał, a co z kolei sprawia, że przedmioty pokroju: ubrań, flag, kubków, banerów mogą być prane bezpiecznie w wysokich temperaturach bez ryzyka sprania się wzoru. Sam proces tworzenia nadruku jest bardzo podobny do tatuowania, gdzie tusz wtłaczany jest bezpośrednio w komórki skórne. Kolejnym atutem jest to, że dzięki dodatkowej warstwie lakieru jesteśmy w stanie zapewnić odporność materiałowi na promieniowanie światła UV, a sam materiał nie odpada w miejscach, gdzie zostaje często zginany. Sam barwnik wykorzystywany do tego procesu jest bardzo ekologiczny, przede wszystkim nie uczula, ani nie wchodzi w żadne reakcje z ciałem człowieka, dzięki czemu są one bardzo bezpieczne oraz nie należy spodziewać się po nich skutków ubocznych. W momencie, gdy użytkownik zadba odpowiednio o materiał, będzie on wiernie służył długimi latami, imponując dookoła swoją trwałością.

W jaki sposób rozpoznać nadruk sublimacyjny?

Dzięki swojej nowoczesnej technologii nadruk sublimacyjny sprawia wrażenie jakby był jednością z materiałem na który został nałożony, zachowując przy tym bardzo dużą naturalność. Na pierwszy rzut oka, nie jesteśmy w stanie odróżnić tekstury wykonanej oryginalnie, od takiej na którą został nałożony druk sublimacyjny, ponieważ nie sprawia on pozoru naklejonego na przedmiot. Jednak tym, na co warto zwrócić uwagę w próbie odróżniania zwykłego przedmiotu od materiału z nadrukiem sublimacyjnym, jest zdecydowanie barwa podstawowa podłoża. Kolorowe wzory graficzne, które zostają przygotowane na zasadzie odbicia lustrzanego a następnie nałożone na koszulkę, bądź dowolny element spełniający wymagania mogą zostać nałożone tylko na biały materiał, ponieważ w przypadku użycia nadruku na kolorowym materiale, istnieje spore ryzyko zlania się ze sobą kolorów, co sprawi, że gotowy produkt nie będzie wyglądał odpowiednio. Jeżeli natomiast chcemy nałożyć nadruk sublimacyjny na kolorowy materiał, konieczne będzie przygotowanie wzoru w kolorze czarnym.