Skip to content Skip to footer

Wczasy odchudzające w górach

Wiele osób chce schudnąć i w tym celu stosuje różne drakońskie diety. Najczęściej przynoszą one chwilowy efekt, a potem pojawia się efekt jojo, czyli waga końcowa jest większa niż wyjściowa. Skutecznie odchudzić się mogą pomóc wczasy odchudzające.

Wczasy odchudzające w górach

Wczasy odchudzające to specjalne turnusy przeznaczone dla osób, które chcą połączyć wypoczynek z rzuceniem zbędnych kilogramów i nabraniem zgrabnej sylwetki.

Poza tradycyjnym wypoczynkiem program wczasów koncentruje się na odpowiednio opracowanej diecie oraz aktywności fizycznej.

Dieta jest niskokaloryczna, ale dobrze zbilansowana, dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Oparta jest przede wszystkim na warzywach, owocach, białym mięsie i produktach mało przetworzonych. W rezultacie jest to dieta sycąca, ale mało kaloryczna. Ważnym elementem zdrowej diety jest regularność posiłków, których powinno być 5 w równych odstępach czasu.

Dieta to bardzo ważny element odchudzania, ale nie jedyny. Równie ważna jest aktywność fizyczna. Oczywiście nie są to intensywne ćwiczenia na siłowni, ale zajęcia o charakterze rekreacyjnym, jak spacery po szlakach turystycznych, wycieczki rowerowe, spacery z kijkami, zajęcia na basenie.

Wczasy i po wczasac

h

Jeśli nie chcemy zmarnować pieniędzy wdanych na wczasy odchudzające w górach, to powrocie do domu należy kontynuować nowe nawyki. zdrowa dieta i regularne posiłki to podstawa. Oczywiście można je modyfikować w zależności od dostępności sezonowych owoców i warzyw, ale ogólne zasady muszą być zachowane.

Po powrocie do domu nie należy także zapominać o aktywności fizycznej. Bardzo często wystarczy zamienić samochód na rower lub dłuższy spacer w drodze do pracy. Osoby, które nie mają takich możliwości mogą zapisać się na zajęcia fitness, zajęcia na basenie

Kontynuowanie nawyków przyswojonych na wczasach odchudzającących to podstawowy warunkek, by nie pojawił się efekt jojo, a odchudznie przyniosło trwałe efekty. Będzie to korzystne nie tylko dla sylwetki, ale przede wszystkim dla zdrowia.