Skip to content Skip to footer

Rolety jako wewnętrzna osłona okna w kuchni

Kuchnia to miejsce centralne domu, w którym koncentruje się życie rodzinne i towarzyskie. Wnętrze to zintegrowane jest z pozostałą częścią mieszkania, gdzie przestrzeń jest otwarta i sąsiaduje z salonem bądź jadalnią. Przy projektowaniu kuchni warto  pamiętać o detalach tj.: odpowiednia osłona okien przed promieniami słonecznymi oraz prawo do prywatności w trakcie wykonywania posiłków, jak i spędzania czasu z rodziną.

Przesłony okienne wewnętrzne

W dniu codziennym człowiek spędza w kuchni co najmniej 50% swojego czasu. Jedną z zasad gwarancji wygody przebywania w centralnym miejscu domu jest zapewnienie bezpieczeństwa, prywatności oraz komfortu, jakim jest odpowiednia temperatura wewnątrz pomieszczenia w ciągu całego roku. Niezawodną i dość tanią metodą okazać się może montaż rolet, plis i żaluzji. W zależności od potrzeb mają one za zadanie pomóc w codziennych obowiązkach. Przy wyborze wewnętrznej osłony szczególnie warto zwrócić uwagę, w którym kierunku usytuowane jest pomieszczenie kuchenne. Zaletą rolet, żaluzji oraz plis jest to, że są one proste w montażu, trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Dzięki nim możemy w prosty sposób nadać wnętrzu interesującego, eleganckiego wystroju.

Charakterystyka, rodzaje i zastosowanie osłony okiennej  w kuchni

Rolety wewnętrzne są alternatywą dla zasłon i firan, na których gromadzi się kurz i roztocza. Sprawdzają się idealnie przy chorobach tj. alergia, czy astma. Ich zaletą jest to, że w okresie letnim zapobiegają wpuszczaniu nadmiernej ilości promieni słonecznych, a w przypadku zimy redukują straty ciepła. Czego nie dają plisy i żaluzje. Rolety składają się przeważnie z szerokiego, zwijanego pasa materiału, który może być od strony zewnętrznej termiczny, co w przypadku nasłonecznionej kuchni sprawdza się w 100%. Jest to model nieprzepuszczający światła, daje on komfort pracy w kuchni. Wzorów oraz rodzajów rolet jest bardzo dużo. Mogą to być wersje np. rzymskie, ekranowe. Przy doborze rolet dopuszczalny jest  wybór koloru, wielkości oraz możliwości montażu. Zakładane są w ramy okienne bądź mocowane w ściany sufitu. Produkowane są z materiałów tj. poliester, PCV i włókno szklane. Odgrywają one swoją rolę w kuchni, ponieważ umieszczone mogą być w kasecie, co pomaga w utrzymaniu ich w czystości. Warto też wspomnieć o modelu dzień i noc, którego opcją jest regulowanie ilości wpuszczanych promieni do kuchni.

Podsumowując, osłony okienne w postaci rolet doskonale dopasowują się do nowoczesnych aranżacji, nadają charakteru oraz ciepła. Dopasować je można również do każdego stylu ze względu na rodzaje. Warto wiedzieć, że rolety spełniają nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną, co jest bardzo ważne w pomieszczeniu, jakim jest kuchnia. Każdy rodzaj rolety świetnie spełni swoją funkcję i będzie przydatnym produktem na wiele lat.