Skip to content Skip to footer

Obroża Foresto sposobem na pchły i kleszcze

Każdy właściciel psa wie, jakim problemem dla czworonożnych pupili są pasożyty. Chodzi głównie o pchły, ale należą do nich też coraz powszechniej występujące kleszcze. Sposobem na to jest obroża owadobójcza. Obecnie na rynku można kupić bardzo skuteczne obroże owadobójcze Foresto, dzięki którym problem w zasadzie sam się rozwiązuje.

Jak usuwać pchły i kleszcze z sierści psa?

Bardzo często powrót ze spaceru z psem oznacza konieczność dokładnego przeglądu psiej sierści i skóry w celu usuwania pasożytów, które zwierzę złapało podczas spaceru. Odpuszczenie tego zabiegu powoduje, że pasożyty zadomowiają się na zwierzęciu. Efekt jest oczywisty. Po pierwsze niewygoda dla psa, ponieważ skóra swędzi i pies musi się drapać.

Jeszcze poważniejszy problem to możliwość przenoszenia chorób. To zagrożenie dla jego zdrowia i życia. Przenoszące choroby pasożyty to też niebezpieczeństwo dla ludzi, szczególnie dla właścicieli, którzy spędzają ze zwierzakiem dużo czasu. Jednak jest na to sposób, a jest nim obroża owadobójcza marki Foresto. Dostępna jest w każdym dobrym sklepie z artykułami dla zwierząt.

Obroża Foresto na pchły

Pchły to największy wróg naszych zwierząt wśród pasożytów. Stanowią duży problem dla zwierzęcia. Przede wszystkim przenoszą niebezpieczne dla naszych pupili choroby.

Będący nosicielem pcheł pies, nawet jeśli nie zachoruje, musi radzić sobie z negatywnymi skutkami obecności pcheł w sierści. Wywołują one alergie, powodują swędzenie. Notoryczne drapanie się prowadzić może do poranień, a także utraty sierści. Jest to zarówno niekorzystne dla zdrowia, jak i niekomfortowe dla właścicieli.

Obroża Foresto na kleszcze

Również dużym zagrożeniem dla zdrowia psa są kleszcze. W ostatnich latach pogoda sprzyja ich licznemu występowaniu. Brak surowych zim, które powodowałyby wymieranie tych owadów, sprawia, że są powszechne. Efekt jest taki, że prawie każdy spacer z psem jest równoznaczny z tym, że zwierzę po drodze zbiera kleszcze. Te pasożyty to również nosiciele chorób, niebezpiecznych również dla ludzi.

Pies, który ma na sobie obrożę marki Foresto jest bezpieczny od tych zagrożeń. Sama obroża jest nieszkodliwa zarówno dla zwierzaka, jak i osób, które przy nim przebywają. Bezzapachowa, estetycznie wykonana obroża Foresto nie sprawia problemu w użytkowaniu.