fotograf ślubny katowice
Bez kategorii

Sesja ślubna, gdzie ją zorganizować?

Zdjęciowa sesja ślubna odbywa się najczęściej kilka dni po weselu. Młodzi mają czas, by się do niej przygotować i wybrać odpowiednie miejsce. Ważna jest koncepcja, która sprawi, ze zdjęcia będą oryginalne, klimatyczne i wyjątkowe. Czy macie już pomysł na własną scenerię do ślubnej sesji? Jeśli nie, oto klika propozycji.

Większość młodych par decyduje się na zrobienie sesji już po ślubie. Chodzi głównie o to, by móc poświęcić na wykonanie zdjęć więcej czasu. Profesjonalna sesja obejmuje setki ujęć i może zająć kilka godzin. Trudno na tak długi czas zostawiać gości, gdy wesele trwa. Odkąd sesje są organizowane po weselu, zmieniła się również ich koncepcja. Teraz scenerią nie musi być plac kościelny czy park w pobliżu restauracji. Pary młode decydują się na wykonanie zdjęć na plaży, w górach, w ruinach zamkowych. Coraz częściej jest to spore przedsięwzięcie – całodniowa wycieczka z fotografem w wybrane wspólnie miejsce.

Aby zdjęcia były wyjątkowe, warto zastanowić się nad wyborem scenerii. Pierwszym pytaniem, jakie należy sobie zadać, jest pytanie o to, jaki efekt chcemy uzyskać. Czy zdjęcia mają być tradycyjne, romantyczne, a może jak najbardziej niecodzienne? Może chcecie ukazać na nich siebie i swoje wspólne pasje lub na przykład zależy wam głównie na zobrazowaniu emocji oraz uczuć? Zgodnie z obraną koncepcją łatwiej będzie dopasować scenerię.

Stare miasto

Jeśli chcecie klasycznych zdjęć w ładnym otoczeniu, możecie wybrać zabytkową starówkę. Malownicze kamienice, rynek, brukowane uliczki to tło. Może powstać na nim piękna fotografia ślubna. Kraków, Warszawa, Wrocław to miasta z piękna starówką, do których warto pojechać, by wykonać ujęcia.

Industrialny klimat

Stara hala magazynowa, kopalnia, fabryka to bardzo nastrojowe miejsca stanowiące ciekawe tło do zdjęć. Sesja plenerowa w takich miejscach pozwoli na uzyskanie ciekawego efektu. Dla artysty takie otoczenie to moc kolorów i faktur. Z pewnością doceni je każdy doświadczony fotograf ślubny. Katowice, Mysłowice czy Zabrze to śląskie miasta, w których można odkryć prawdziwe industrialne perełki. Ciekawym tłem do zdjęć mogą się również okazać śląskie familoki z czerwonej cegły.

Malownicze krajobrazy

Naturalne piękno przyrody jest nie do przecenienia, jak chodzi o sesje plenerowe. Zdjęcia na tle jeziora, morza czy stawu zawsze są romantyczne i nastrojowe. Ciekawe fotografie można zrobić na piaszczystej plaży czy wydmach. Niezależnie od pory roku krajobrazy zawsze są malownicze. Las jesienią czy zimą, wiosenny sad, to klasyczne, acz ciągle bardzo często wybierane plenery.

Ciekawym pomysłem jet też wykonanie sesji w miejscu, które ma szczególne znaczenie dla pary młodej. Niezależnie od tego, jakie tło wybierzecie, zdjęcia mają ukazywać przede wszystkim was samych, dlatego warto wybrać koncepcję, a której będziecie czuć się dobrze i naturalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code