biżuteria dla dziewczynki
Bez kategorii

Prezent na Pierwszą Komunię Świętą: jaką biżuterię wybrać?

Maj zbliża się wielkimi krokami, a jest to przecież miesiąc, w którym dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Pewnie wiele osób nie kupiło jeszcze z tej okazji prezentu dla swoich dzieci, wnuków czy chrześnic i chrześniaków, dlatego to ostatni dzwonek, żeby wybrać coś odpowiedniego. Bardzo dobrym pomysłem jest biżuteria, jednak jak wśród tak dużego wyboru w sklepach jubilerskich wybrać idealną pamiątkę tego ważnego wydarzenia?

Dlaczego właśnie biżuteria dla dzieci?

Otrzymując zaproszenie na przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii Świętej, każda zaproszona osoba od razu zastanawia się nad prezentem, jaki może podarować dziecku. Mimo że aktualnie znacznie popularniejszymi prezentami są quady, sprzęt elektroniczny czy rowery, jest kilka sytuacji, w których lepszym pomysłem jest podarowanie biżuterii.

Biżuteria dla dzieci, mimo że w momencie jej otrzymania nie są one tego świadome, jest idealną pamiątką tej ważnej uroczystości. W końcu chyba każda osoba, mimo upływu wielu lat, ma w swojej szkatułce schowany medalik z Komunii, łańcuszek czy kolczyki. Szczególnie biżuteria dla dziewczynki ma duże znaczenie. Bardzo często dla małej kobietki biżuteria, którą otrzymuje z okazji przystąpienia do sakramentu, jest pierwszą otrzymaną ozdobą w życiu.

Biżuteria złota czy srebrna?

Najczęściej kupowaną biżuterią z okazji Pierwszej Komunii Świętej jest biżuteria złota. Złoto jest metalem szlachetnym, znacznie droższym niż srebro, więc taki prezent staje się cenną pamiątką tego ważnego w życiu dziecka wydarzenia. Biżuteria złota, którą chcemy podarować dziecku, oprócz wysokiej estetyki, powinna się także charakteryzować funkcjonalnością. Pamiętajmy, że kupujemy biżuterię dla małego dziecka, a te biega, skacze, jest w ciągłym ruchu, więc na pewno nie sprawdzą się duże, wiszące kolczyki, czy zbyt długi łańcuszek.

Biżuteria srebrna jest nieco tańsza od złotej, ale przecież srebro to także szlachetny kruszec. Z uwagi na to, że biżuteria dla dzieci musi być ściągana na przykład podczas lekcji wychowania fizycznego, może warto kupić coś mniej cenniejszego, by ewentualne zgubienie biżuterii nie było tak dotkliwe? Plusem srebrnej biżuterii jest także fakt, że w przeciwieństwie do niektórych modeli biżuterii złotej, ta może być noszona przez dziecko na co dzień.

Biżuteria dla dziewczynki i dla chłopca

Zakup biżuterii dla dziewczynki nie jest dużym problemem. Można zdecydować się na typowe dla mniejszych dzieci kolczyki w kształcie serduszek, motylków czy kwiatków. Jeśli chcemy kupić biżuterię nawiązującą do wydarzenia, możemy zdecydować się na łańcuszek z medalikiem lub krzyżykiem. Jest to też dobry pomysł, jeśli biżuterię chcemy sprezentować chłopcu.

Biżuteria złota bądź srebrna jako prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej to bardzo dobry pomysł. Taki podarunek będzie pamiątką, którą obdarowana osoba będzie mogła nosić nawet wiele lat po tym wydarzeniu. Nie można tego powiedzieć o tak popularnych aktualnie prezentach, jak sprzęt elektroniczny czy quady. Może więc warto kupić coś, co zostanie z dzieckiem, a potem z dorosłym na lata?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code