biżuteria męska
Bez kategorii

Biżuteria męska – jak ją nosić?

Wśród wielu mężczyzn panuje przekonanie, iż biżuteria jest domeną kobiet, a jedyne, na co mogą i chcą sobie pozwolić, jest noszenie obrączki. Otóż historia pokazuje, że strojna biżuteria była domeną mężczyzn przez wiele stuleci. Współczesne męskie ozdoby nie są już tak spektakularne, ale stały się ciekawym dodatkiem do stylizacji. Każdy mężczyzna powinien wiedzieć, jak nosić biżuterię, by wyglądać modnie i stylowo.

Najważniejszy jest umiar

Pierwszą i najważniejszą zasadą noszenia biżuterii przez mężczyzn jest zachowanie umiaru. Mężczyzna, który założy kolczyk, łańcuszek z wisiorkiem, bransoletkę i sygnet nie wygląda stylowo, lecz kiczowato. W tej kwestii rządzi zasada: im mniej, tym lepiej.

Należy mieć świadomość tego, że przedmioty jak okulary czy zegarek, z którymi niektórzy mężczyźni się nie rozstają to także dodatki do stylizacji. Dodanie do nich zbyt wielu elementów biżuteryjnych także przyniesie negatywny skutek: nasza stylizacja będzie wyglądać na przerysowaną. Najlepszym rozwiązaniem jest ograniczenie się do dwóch dodatków.

Kolejna zasada noszenia biżuterii przez mężczyzn mówi, że biżuteria nie może się znajdować zbyt blisko siebie. Jeśli więc decydujemy się na zegarek, nie zakładajmy już bransoletki na tej samej ręce. Od tej reguły jest jedno odstępstwo: mężczyźni, którzy lubią nosić sygnet lub pierścień mogą go zestawiać z obrączką ślubną na jednej dłoni.

Biżuteria męska a materiał

Mężczyzna zdecydowanie lepiej prezentuje się w biżuterii ze stali lub skóry niż w tej wykonanej ze złota i kamieni szlachetnych. Takie świecidełka lepiej zostawić kobietom. Oczywiście wyjątkiem od tej zasady jest znów obrączka ślubna.

Biżuteria męska ze skóry jest wśród mężczyzn najbardziej popularna. Wybierają ją panowie, którzy lubują się w rockowym stylu, ale także tacy, którzy chcą postawić na modny dodatek do casualowej stylizacji. Biżuteria ze skóry to najczęściej szerokie bransolety i cienkie naszyjniki. Bardzo często ozdobione są efektownymi ćwiekami, rzemykami lub koralikami. Biżuteria z koralików to propozycja dla panów, którzy lubią wyraziste dodatki.

Na rynku można także znaleźć męską biżuterię wykonaną ze stali lub srebra. Ten materiał jest niezastąpiony w tworzeniu męskich łańcuszków oraz bransolet. Innymi materiałami, z których tworzy się męską biżuterię, są tytan, drewno czy szczotkowane aluminium.

Biżuteria dobrana do stylu

Mężczyźni coraz większą uwagę zwracają na to, jak wyglądają. Chcą ubierać się w modne ubrania i dobierać do nich stylowe dodatki. Biżuteria męska musi być dopasowana do stylu ubierania się. Jeśli na co dzień nosimy elegancką marynarkę i koszulę, niestosowne będzie, jeśli na naszym palcu pojawi się duży sygnet, a na szyi gruby naszyjnik. W takiej stylizacji lepiej postawić na skórzaną, stonowaną biżuterię.

Skórzane dodatki i biżuteria z koralików nie sprawdzi się, jeśli na co dzień nosimy się na sportowo. W tym przypadku warto wybierać srebrne łańcuszki lub bransolety.

Biżuteria, która uchodzi za kicz

Nie każda biżuteria męska jest stylowym dodatkiem do stylizacji. Wybierając męską biżuterię, trzeba uważać na dodatki, które uchodzą za niemodne i kiczowate. Na pewno należy do nich pierścień Atlantów, tzw. kajdan (gruby łańcuch na szyję) i bransoletka w formie drutu kolczastego. Takie ozdoby są źle postrzegane i mogą się przyczynić do nieprawidłowej oceny naszej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code